Dom bez pyłu, dymu oraz wirusów – o oczyszczaczach powietrza

Społeczeństwo stopniowo nabiera świadomości, jakże istotna dla zdrowia i samopoczucia jest czystość powietrza. Wraz z nim wdychamy wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia przemysłowe i substancje uczulające: sadzę, spaliny samochodów, pyły zawieszone PM2.5, kurz czy wirusy i bakterie. Jak więc wykonać oczyszczanie powietrza w biurze czy mieszkaniu?

Oczyszczacze powietrza – co usuną?

W dzisiejszych czasach najlepszym wyjściem jest kupienie do domu oczyszczacza powietrza. Takie urządzenie poradzi sobie zarówno z kurzami, jak i z zanieczyszczeniami cząsteczkowymi i biologicznymi. Efektywność oczyszczaczy powietrza mierzy się określając najmniejszą wielkość cząsteczki zanieczyszczenia, która będzie zatrzymana w ich filtrze. Urządzenia o wysokiej wydajności, zawierające tzw. filtry HEPA, wychwytują prawie 100% zanieczyszczeń o rozmiarze 0,3 mikrona. Jednak oczyszczanie powietrza ze stosownym urządzeniem może stać się znacznie skuteczniejsze.

Oczyszczacze powietrza Airdog – plusy

Nowatorskie oczyszczacze powietrza Airdog korzystają z opatentowanej technologii Ionic Wind Technology, która zapewnia maksymalny stopień filtracji. Wychwytują one nawet cząsteczki o wielkości 0,0145 mikrometrów, co pozwala usunąć dym tytoniowy, sadzę czy pyły zawieszone PM10 oraz PM2.5. Urządzenie Airdog X5 skutecznie i błyskawicznie eliminuje także wirusa grypy, co potwierdziły wykonane testy. Atutem oczyszczaczy powietrza Airdog jest ich budowa, która przyczynia się do obniżenia wydatków związanych z eksploatacją. Nie ma potrzeby cyklicznej wymiany wytwarzanych z papieru, jednorazowych filtrów HEPA – filtr wstępny i kasetę filtracyjną można umyć, natomiast jonizator plazmowy wystarczy przetrzeć suchą gąbką. Te oczyszczacze powietrza są ciche, energooszczędne i proste w obsłudze.