Kiedy może pomóc terapia małżeńska?

Na https://psychoterapia-uk.pl/index.php/services/terapia-par/ odszukasz doświadczonych specjalistów, którzy pomogą Ci w terapii małżeńskiej UK.

Każde małżeństwo może napotkać najróżniejsze kryzysy. Całe szczęście obecnie można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Doskonałym rozwiązaniem okazuje się być terapia małżeńska przeprowadzana przez terapeutę mającego odpowiednie doświadczenie oraz kwalifikacje.

Terapia małżeńska – w jakich problemach pomaga?

Do terapeuty przychodzą pary zmagające się z najróżniejszymi kłopotami. Terapeuta pomaga przezwyciężyć kryzysy powiązane ze zdradą jednego z partnerów, a także pomoże w razie uzależnienia, chociaż w takich sytuacjach często niezbędne będzie także specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog udzieli wsparcia w okresie choroby małżonków lub członków ich rodzin. Jest pomocny w momencie, gdy pomiędzy mężem i żoną dochodzi do konfliktów, których nie umieją przezwyciężyć sami. Udział w terapii małżeńskiej pomoże także przezwyciężyć problemy oraz scementować partnerstwo. Poprawie ulega zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku czemu ich związek ewoluuje, a nie tkwi w miejscu. Psychoterapeuta uświadamia partnerom jakie są ich wzajemne oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że małżeństwo to nie wyłącznie branie, ale także dawanie czegoś w zamian. Pomoc psychoterapeuty sprawia, że możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn , które legły u podłoża partnerskich trudności. Pary, które mają za sobą terapię małżeńską mają umiejętności potrzebne do tego, żeby doskonale pokonywać problemy w przyszłości.

Terapia małżeńska – co wtedy, kiedy mieszka się na Wyspach Brytyjskich?

Polska emigracja, która trafiła na Wyspy przyczyniła się do tego, że na chwilę obecną bez problemu można spotkać polskiego psychologa też na brytyjskiej ziemi. Posługiwanie się językiem polskim usprawnia proces terapii oraz zwiększa komfort pary, która postanowiła postawić na wsparcie specjalisty. Także na emigracji warto powalczyć o własny związek, który bardzo często właśnie po wyjechaniu z kraju zaczyna walczyć z przeróżnymi kłopotami. Trzeba pamiętać, że terapia to nie wstyd, a dzięki niej związek może wkroczyć na całkowicie nowe tory. Rozstanie to zawsze rozwiązanie ostateczne.

Nasza lokalizacja:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339