voigt medica, korekcja wzroku, operacja wzroku kraków

Korekta wzroku przywróci sprawność Twoim oczom

Dobry wzrok zapewnia wysoki komfort życia. W klinice okulistycznej można skorygować uciążliwe i nieraz niebezpieczne dla zdrowia dolegliwości. Kto może zgłosić się na leczenie do kliniki okulistycznej?

Korekcja wad wzroku – zabieg bezpieczny oraz mało inwazyjny

Nie tak dawno temu korekta wzroku ograniczała się do noszenia okularów ewentualnie soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednak nowoczesne techniki korekcji pozwalające na leczenie jaskry, presbiopii, dalekowzroczności, a także szeregu rzadszych schorzeń. Ogromnie rozpowszechniona stała się laserowa operacja wzroku cechująca się wysoką efektywnością. Taka korekta wzroku jest mało inwazyjna i bezpieczna, a pacjent prędko wraca do regularnych zajęć. Korygowanie wad wzroku przeprowadza się w centrum oka, gdzie pracuje wykwalifikowana kadra medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych metodach leczenia. Biegły optometrysta pomoże postawić diagnozę, dopasować adekwatną metodę leczenia, a następnie usunąć wadę wzroku. Specjaliści przyjmujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowszych urządzeń diagnostycznych, dlatego są w stanie rozpoznać nawet najrzadsze choroby oczu.

Czym oprócz tego zajmuje się centrum oka?

Kliniki okulistyczne zajmują się także terapią innych chorób, takich jak np. keratoconus, tj. stożek rogówki. Najnowsze techniki jego korekcji polegają między innymi na formowaniu rogówki przy pomocy procedury Topoguided bądź wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Poza tym specjaliści dokonują pomiaru ciśnienia oka, które jest procedurą niezbędną w ujawnianiu zapalenia gałki ocznej, glaukomy oraz pozostałych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to potrzebne przed operacją zaćmy i innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi dolegliwościami, takimi jak ciałem obcym w gałce ocznej bądź likwidacją kaszaków.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]