Portal wiedzy o zdrowiu – traktuj go jako wskazówkę a nie podręcznik medyczny!

Zaprzestań bezowocnych poszukiwań! Blog o urodzie i zdrowiu znajduje się na https://revelare.pl.

W internecie da się nadzwyczaj szybko zdobyć informacje na każdy temat. Internauci upodobali sobie w szczególności pytanie w Google o zagadnienia zdrowotne, często wręcz poprzedzając ostateczną decyzję o konsultacji ze specjalistą godzinami przeszukiwania sieci w celu własnoręcznego znalezienia rozwiązania problemu. Ale czy to mądry model korzystania z wiedzy udostępnianej na stronach o zdrowym stylu życia?

Portal o zdrowym stylu życia to nie alternatywa dla profesjonalnej porady medycznej

W gąszczu artykułów o zdrowiu, prawidłowym odżywianiu i zabiegach estetycznych publikowanych online znajdzie się dużo dobrych treści opracowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zafascynowanych tematyką zdrowia i od lat działających w zawodach powiązanych z medycyną. Lecz korzystanie z porad umieszczanych na portalach o urodzie albo zdrowiu nie powinno (a nawet nie może!) opierać się na traktowaniu ich jako alternatywy dla kontaktu z lekarzem. Strona o zdrowym stylu życia, o ile zapewnia sprawdzonych informacje, może natomiast stać się użytecznym źródłem pobocznej wiedzy, która uprości użytkownikowi nawigację po świecie naszej służby zdrowia. Wpis z przedstawieniem symptomów wskazujących na konkretną chorobę, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu później komunikację z lekarzem pierwszego kontaktu. Natomiast przeczytanie w sieci drobiazgowego opisu zabiegu wytłumaczonego niemedycznym językiem pozwoli oswoić pacjenta z przebiegiem planowanej operacji i zredukować stres z nią związany.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl